Ohjeellinen aikataulu

MAANANTAI 17.7.2017

17.00 Ilmoittautuminen päättyy

PERJANTAI 21.07.2017

14.00 Lipunmyynti ja majoitusmyynti alkaa

17.00 Ilmoittautumismahdollisuus kaikki luokat (vapaaehtoinen)

17.30 Katsastusmahdollisuus kaikki luokat (vapaaehtoinen)

20.00 Ilmoittautuminen päättyy

20.30 Katsastus päättyy

21.00 Perjantai-illan bändi aloittaa pubissa

22.00 Alueelle saapuminen suljetaan

n.01.00 Kunkku-Pub suljetaan

LAUANTAI 22.07.2017

07.00 Saapuminen alueelle avataan

07.00 Varikko avataan

07.30 Ilmoittautuminen alkaa KAIKKI LUOKAT

07.30 Katsastus alkaa NAISET+NUORET + SENIORIT

09.00 Tuomariston 1. kokous.

09.00 Ilmoittautuminen päättyy NAISET+NUORET + SENIORIT

09.00 Katsastus päättyy NAISET+NUORET + SENIORIT

09.40 Ohjaajakokous ja lähetystavan näyttö

10.00 PölkkyBaari aukeaa

Kilpailu alkaa:

10.00 NU-NA-SEvetoketjuna pudotus ajona lähtöluettelon mukaisesti.

Radan kunnostus tauko alkuerien jälkeen n.15 min.

11.30 Ilmoittautuminen päättyy YLEINEN+KUTSUTUT

12.00 Katsastus päättyy YLEINEN

NU-NA-SE B-FINAALIT

NU-NA-SE A-FINAALIT

TAUKO

n.14.00 Yleisen karsintakilpailu alkaa pudotus ajona lähtöluettelon mukaisesti

Radan kunnostus tauko alkuerien jälkeen n.15 min.

18.00 Karsintakilpailu päättyy

18.00 PölkkyBaari sulkeutuu

18.00 Kunkku Pub aukeaa

18.15 Karsintakilpailun tulokset julkaistaan

19.00 Ostotarjousmenettelyn purku Kunkku Pubin edustalla

Park ferme alueelle autot ostotarjouksien jälkeen ( Lähtösuora )

21.00 Autojen oltava Park Fermé alueella

21.00 Lauantai-illan bändi aloittaa pubissa

23.00 Alueelle saapuminen suljetaan

n.02.00 Kunkku-pub suljetaan

SUNNUNTAI 24.07.2017 PÄÄKILPAILU

07.00 Toimisto avataan

07.30 Iilmoittautuminen alkaa

07.00 Park Fermé päättyy, varikko aukeaa

08.00 Katsastus alkaa

08.00 Autot oltava poissa park ferme alueelta

08.45 Ilmoittautuminen päättyy

09.00 Katsastus päättyy

09.10 Tuomariston kokous

09.40 Lähetystavan näyttö

10.00 PölkkyBaari aukeaa

PÄÄKILPAILU ALKAA:

10.00 Alkuerät

Tauko

13.00 Keräilyerät

Tauko

14.30 Välierät

14.30 Ostotarjousten vastaanotto alkaa

Tauko

16.00 Finaalikarsinta

16.45 Finaalit alkaa

17.20 A-finaali

17.25 Kilpailu päättyy

17.30 Kunkku Pub aukeaa

17.30 Tuomariston kokous

17.50 ”RUUNAJAISET” (palkintojen jako)

18.15 Ostotarjousmenettelyn purku

20.00 Kunkku Pub sulkeutuu


AIKATAULUMUUTOKSET MAHDOLLISIA !!!